Favorit som tog slut: Lumene Natural Glow Fluid Foundation
Jag försöker verkligen hoppa på trenden Project Pan som florerar på tiktok bland annat. Det går ut på att man använder slut på dom skönhetsprodukter man har hemma och köper inte nytt innan till exempel alla body lotions är slut. Men tar något man använder dagligen slut så får man fuska va? Jag vet att jag har denna foundation men i en nyans mörkare = jag ser ut som man gjord 1999 med en på tok för mörk fjårtizrand mot halsen. Inte okej.

Den här är lätt, täcker bra, ger lagom med glow!
Så är ni på jakt efter en foundation kan jag rekommendera denna finska favorit Lumene Natural Glow Fluid Foundation. Priset skiljer sig galet sida från sida. Just nu kostar den 158sek hos Apohem men 309 på kicks. Ursäkta? Helt ofattbart att det ens kan skilja så mycket.
Jag har nyansen 0,5 Light nu när man är lite vinterblek. Eftersom jag fotar i en spegel så känns det som jag ser ut att ha mer färg än vad jag har irl upplever jag det som. Är man ännu mer snövit än mig så finns denna i ytterligare en ljusare nyans. Sen finns det mörkare nyanser upp till nyansen 9 Deep Rich.
Tänk vad galet länge sen det är jag skönhetsbloggade med jämna mellanrum. Jag saknar det rätt ofta för det var lite terapi att syssla med men nu när man är vuxen och jobbar heltid så har jag tyvärr svårt att hitta tiden :( Eller energin ska erkännas…därav 2 mobilbilder i detta inlägg :) :) Ska jag lyckas blogga behöver jag sänka kraven på kvalitén.
I Övrigt jobbar jag på med Project Pan. Det är helt sinnessjukt vad mycket hudvård och kroppsvårdsprodukter jag har som det är ”en slatt” kvar i. SKÄRPNING.