Posted by Wysteriia maj - 17 - 2010 0:02 24 COMMENTS

Jag & Izza började kvällen med att möta upp bland annat Citty och tog en cider innan det var dags för bloggfesten :) bild 1 har izza tagit :)

Izza, Ulle & Citty på plats vid Snaps :)

Ulle, Jag & Izza <3

Kellys mask var så otroligt vacker!!

Snyggingarna Angelica (som jag pinsamt nog inte kände igen med mask först, haha) & Linda! :)

Titta vilka fina bordsplaceringar dem hade gjort! :) Underbar idé!

Bordsdamerna mitt emot ;) Jenny & Ulrika! :D

Mina två bordsdamer! :D Jessica & Citty! :)

Det fanns långbord på plats där vi blev serverade en smarrig trerättersmiddag! Åt knappt under dagen så jisses så den maten satt bra ;)

Värdinnorna hade planerat en lite rolig lek, jag önskar ni kunde varit med och tittat för jisses så jag skrattade! Så roligt! :) Hade jag inte haft så vingliga skor hade jag velat vara med ju! Det gick i alla fall ut på att trampa sönder varandras ballonger. På bilden ser ni de tre sista kämparna! ;)

Therese & Angelica har gjort det IGEN! Gjort en välplanerad och jättebra bloggfest! Jag blev så överlycklig när inbjudan trillade in med tanke på hur roligt jag hade på deras senaste bloggfest och det roliga temat denna gången var verkligen toppen! All cred till dem som har jobbat så otroligt mycket med detta de senaste månaderna! :) Och tack för att jag fick komma och klä upp mig  ;)

Tack alla underbara tjejer för en grym kväll och tack Izza för att jag fick våldgästa dig <3


Related Posts with Thumbnails
Tags : , Bilder., Fest.

24 Responses to “Bloggfest – Burlesque/Venetian mask.”

  1. Blue Velvet Says:

    Du är så otroligt vacker Cecilia!!! Om man tittar på bilderna så tycker jag helt klart att din outfit var bäst och snyggast!

  2. Emma Says:

    Nä det ska vara samma lösen som förr. Men den är känslig på små och stora bokstäver :S

  3. Blue Velvet Says:

    Sv; jo.. min levaxintabletter för min struma gör att jag mår bara sämre och sämre psykiskt. Så nu måste han hjälpa mig.. måste få något som gör mig ”glad”! =(

  4. emilystrange Says:

    fan vad coola masker och dräketer. såg riktigt professionellt ut juh!

  5. Kashaya Says:

    Vad roligt att få se lite bilder.=)

  6. Ann Says:

    Ser ut som att ni hade en strålande bra kväll =)

    Haha yeah yeah, jag vill ocksåvara ledig… men jag får väl gotta mig åt att jag bara har tre veckor kvar innan jag åker till Turkiet ;)

  7. Carina Says:

    Av det man ser på bilderna så var din dräkt klart bäst och kellys mask var vackrast. Kul att du delar med dig lite av kvällen :)

  8. Just Another Crazy Blonde - With Just Another Stupid Blog Says:

    Wow vad skoj med alla foton! Tack! :) Det ser ut som en superhärlig kväll! =) Och du passar verkligen i Burlesque om någon! :D

  9. Emmah's Closet Says:

    så fin du var!! :)

  10. Sandra Says:

    Jag har sett bilderna babe och damn vad snygg du var!

  11. vexy Says:

    det blir så. min situation är totalt omvänd, suttit hemma och degat för mkt så nu vill jag bara flänga runt. haha :)

  12. Elin - Design&Makeup Says:

    sv: Tack! :) Det löste sig, fick klart nästan alla uppgifter jag låg efter med, det visade sig att de tog typ 1 minut att göra ^^

  13. vexy Says:

    åh, fy – då förstår jag att det är knivigt. :S

    tack – thailand, skulle inte tacka nej till att vara där precis just nu. sol, värme och parasolldrinkar. :P

    älskar burlesk-bilderna. den stilen är så vacker.

  14. AMANDA FALK Says:

    gud vad läckra bilder och vad många snyggingar :D hehe, ni var as coola!
    Ha en helt underbar måndag i solen och en bra start på veckan!

  15. Blue Velvet Says:

    Vad är pdms? Försökte googla om det, men den ville att jag skulle söka på pms istället.

  16. IZZA Says:

    anytime babe :) <3

  17. STYLEMIND Says:

    Fina bilder från är lovely kväll!!

    Heheh jaaja jag ska lägga upp före-och efterbilder på mion cykel make-over :)

    pöss

  18. Jessica Says:

    Åh vilka fina bilder, jag ska också lägga upp ett facebook album snart och lite videoklipp=)

    kRAM på re!!

  19. Bella Says:

    Hehe ja det är skönt :)
    Allt bra med dig?

  20. STYLEMIND Says:

    Jaa vi var så fina SÅ! :)

    Det är en cruiser med sånt där brett styre, love it!! hade en likadan fats cremevit som blev snodd i sthlm förra sommaren :( Jävla as som tar ens finaste. Så till denna har jag köpt TRE LÅS, men vill ju va på säkra sidan hehe

    KRamis

  21. Karolina Says:

    Tackar! :D Fan va snygg du på på eventet då! :D Galet!
    Fan jag är så sjukt fotosugen just nu. Spontan session vill jag ha nu! :D

  22. Sanna Ek Says:

    Åh, vad söt du är :) det ska jag absolut göra, var det fina Ann du hade testfotat?

    Grymt snygg du var på festen!

  23. donnasandra Says:

    Du var riktigt fin och härliga bilder!

  24. wysteriiasblogg.se » Blog Archive » jag är inte gravid, bara fet ;) Says:

    [...] bara lite fet ;) Hade du varit på Burleskfesten så hade du sett mig dricka vin till maten och när jag tittar på bilderna från burleskfesten så näe..jag ser inte ens lite gravid ut ;) (du verkar inte följa min blogg speciellt bra heller [...]

Leave a Reply